گزارش عفو بین‌الملل از خشونت‌های جنسی نیروهای امنیتی ایران

این اولین بار نیست که از جنایات جمهوری اسلامی به ویژه در رابطه با تجاوز و خشونت های جنسی، نسبت به زنان و مردان معترضِ بازداشت شده، گزارش های مستند منتشر می شود.

سخنان مادر هومن عبدللهی در سالگرد پسرش از جانباخته قیام ژینا در سنندج

مادر هومن عزیز هم مانند بسیاری دیگر از اعضای خانواده های دادخواه، با دنبال کردن آرمان های فرزند از دست رفتۀ خود، نام و راه او را جاودانه ساخته و نهال مبارزه را قوت بخشید!

نوشته آتش شاکرمی خطاب به نرگس محمدی

چرا نرگس محمدی پذیرفت از داخل زندان اوین (همان زندانی که بسیاری از فعالین اجتماعی و سیاسی تحت سخت ترین شرایط به بند کشیده شده اند) با آنجلینا جولی مصاحبه کند؟ دستاورد سیاسی این مصاحبه چیست؟

دوشنبه ٢٠ نوامبر، در جهان به نام روز کودک نام گذاری شده است!

جهان بهتری باید ساخت؛ جهانی که در آن کودکان حق زندگی داشته باشند؛ آن هم نه تنها در روز کودک، بلکه در تمامی دوران زندگی خود!

نوشته کارگر زندانی رضا شهابی در پاسخ به نامه سرگشاده سائمه سلطانی

سائمه جان، همسایه و‌ هم‌سرنوشت عزیز، خطاب صمیمانه شما را شنیدم که مصداق آن گفته است که آنچه از دل برآید بر دل نشیند. می‌گویند شرم احساسی است انقلابی، اما نامه شما خشم و شرم را همزمان برمی‌انگیزد. خشم از توهین، خشونت، اخراج و تحقیر روزانه که به بهانه افغانستانی بودن اعمال می‌شود. و شرم از اینکه در این جامعه من هم شهروند ایرانی‌ام، و‌ میدانم در تمام این سالیان یقینا کارهایی بوده که از دستم ساخته باشد و انجام نداده‌ام. اما قلبم به درد می‌آید وقتی می‌بینم که متاسفانه در میان‌مردم ستم کشیده کشور ما و حتی در این زندان، در میان برخی فعالان سیاسی و صنفی که باید پرچم‌داران مبارزه علیه هر نوع تبعیض باشند، هستند کسانی که هنوز بر طبل نفرت پراکنی و‌ تفرقه اندازی \"ما\" و \"شما\" می‌کوبند.

ترجمه سخنان یکی از تظاهر کنندگان یهودی در لندن

من یهودی و اسراییلی هستم! والدینم تنها بازماندگان هولوکاست از خانواده ما هستند، بازماندگان آشویتس. من این جا برای فلسطین و فلسطینی ها آمده ام. ما معتقدیم که دولت بریتانیا خطاکار است. این دولت از نسل کشی حمایت می کند. به اسراییل اسلحه می دهد و آنرا حمایت می کند.

وضعیت اسف‌بار در بیمارستان شفا در غزه

اتکای آوارگان غزه اما، تنها به مردم سراسر دنیا است که با اعتراضات میلیونی خود نسل کشی در غزه را محکوم کرده و خواهان در هم کوبیدن نظم حاکم در جهان هستند!

زنان زندانی سیاسی و امتداد مبارزه علیه حجاب اجباری از پشت میله ها!

زنان کشور برای ایستادگی در مبارزه علیه حجاب اجباری، که به نماد قدرت نمایی جمهوری اسلامی بدل گشته است، در دو سوی میله های زندان بهای سنگینی پرداخته اند و خواهند پرداخت...

پناه‌جویان افغانستانی برگشته از پاکستان ‌

پناه‌جویان افغانستانی که از پاکستان برگشته‌اند با نبود آب، غذا و سرپناه روبه‌رو هستند!

تعداد جانباختگان زلزله غرب افغانستان به بیش از دو هزار نفر رسید.

زمین لرزه ای به بزرگی ۶.٣ ریشتر روز شنبه بخش‌هایی از ولایت هرات را به لرزه درآورد.