سرسخن: این بار کور خوانده اید!

اين بار ديگر نيازی نيست بگوئيم انتخاب بين بد و بدتر به تداوم همين رژيم خدمت مي‌کند. بر عکس، اين رژيم جمهوری اسلامی است که در برابر نفرت و انزجار عميق اکثريت مردم خصوصا طبقات فرودست جامعه، انتخابات پيشا رو برای ش به کابوس بدل شده است.

خلافت اسلامی و سرکوب زنان در ترکیه!

اردوغان از همان ابتدای قدرت‌گيری با جمله معروف‌ش «هر سقط جنين يک کشتار است»، حمله به زنان و دستاوردهای جنبش زنان را آغاز کرد و از آن زمان تا کنون تلاش کرده فرهنگ و سنت‌های مذهبی و پدر سالارانه را در جامعه اشاعه دهد.

«من حقیقت را می گویم و حقیقت وحشی و خطرناک است!» نوال سعداوی

نوال سعداوی در خاطرات ش می‌نویسد که او، زیر بار «کشوری که آزادی و احساس غرور را از او می‌گیرد؛ به همسری که برابری با او را نمی‌پذیرد؛ و به خدائی که او را تنها نیمه انسان خلق کرده» نمی‌رود.

خودسوزی، فریاد اعتراضی به سرخی آتش که به خاکستر می‌نشیند!

خودکشی ظاهرا انتخابی است آزادانه و آگاهانه برای پایان دادن به زندگی. اما آیا واقعا این طور است. واقعا یک انتخاب آزادانه است؟ خودکشی پاسخی است به مشکلات، دردها و نا امیدی ها. چرا و چه وقت انسان‌ها خودکشی می‌کنند؟

ناقص‌سازی اندام جنسی زنان و کودکان دختر!

ناقص‌سازی اندام جنسی کودکان دختر و زنان، عملی است که با انجام آن تمام یا بخشی از اندام تناسلی برداشته می‌شود. این عمل اغلب در دوران نوزادی و کودکی و گاه در نوجوانی یا هنگام ازدواج انجام می‌شود.

جمع بندی از مبارزه و مقاومت زنان و جنبش زنان در ایران!

جمهوری اسلامی بعد از اجباری کردن حجاب و تصویب انواع و اقسام قوانین ضد زن، در واقع یک جنگ دراز مدت علیه زنان را تدارک دید.

هشتم مارس، روز جهانی زن را به همبستگی سلاح گونه زنان تبدیل کنیم!

خشونت فقط فحاشی، کتک با دست و پا و یا ابزار نیست، بلکه خشونت أنواع و اقسام گوناگون دارد.

مبارزات زنان زندانی سیاسی!

همان طور که می‌دانیم بخش وسیعی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ را، زنان زندانی سیاسی تشکیل می‌دادند. حضور و نقش پرقدرت زنان در مبارزه و سرنگونی سطلنت پهلوی، انرژی مبارزاتی بخش وسیعی از زنان را آزاد کرد و این برای رژیم تازه به قدرت رسیده اصلا خوشایند نبود.