cat=1503 text=

نرخ بیکاری زنان حدود دو برابر مردان است.

مرکز آمار ایران اعلام کرده است، نرخ بیکاری زنان در سال گذشته ۲۷.۸ درصد و برای مردان ۱۳.۵ درصد بود. به عبارتی نرخ بیکاری زنان حدود دو برابر مردان بوده است.

بنا بر گزارشی که در روزهای اخیر از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده است، در سال گذشته همچنین سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران برای مردان ۲۷.۱ درصد و برای زنان ۷۱ درصد بود.

حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی برای فرودست نگاه داشتن زنان، با هر چه محدودتر ساختن بازار کار برای آنان، وابستگی اقتصادی زنان به مردان را تشدید کرده و می کند. این همان سیاستی است که به اشکال وحشیانه تر و با خشونتی عریان تر در افغانستان، زنان را به پستوی خانه ها می راند.

در شرایطی که فشارهای اقتصادی و اجتماعی، آمار طلاق، اعتیاد و بیکاری را به شدت بالا برده و هر روز بر آمار زنان سرپرست خانواده افزوده می شود، بیکاری زنان بر هر چه زنانه تر شدن فقر دامن زده و زنان را بیش از سایر اقشار لای منگنه قرار داده است.

  ٣١ مارس ٢٠٢۴

 تلگرام هشت مارس

@hashtemars

Warning: imagecreatefromstring(): Data is not in a recognized format in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 135 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php:113) in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 136 Fatal error: Uncaught TypeError: imagejpeg(): Argument #1 ($image) must be of type GdImage, bool given in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php:137 Stack trace: #0 /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php(137): imagejpeg(false) #1 {main} thrown in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 137