cat=1503 text=

سرکوب زنان دست فروش توسط نیروهای امر به معروف و نهی از منکر طالبان


روز چهارشنبه، ول ماه حمل(فروردین) سال ۱۴۰۳، نیروهای امر به معروف و نهی از منکر طالبان، زنان النگو فروش را از فروش النگو و کار در جاده در جریان ماه رمضان منع کرده و از آنها خواسته اند که از خانه‌های شان بیرون نشوند.

زنان النگو فروش که به «چوری فروشان» در افغانستان مشهورند از تحتانی ترین و فقیر ترین قشر جامعه افغانستان اند. این زنان برعلاوه تمام ستم و ظلم جنسیتی در افغانستان، در پهلوی اولاد داری و کارهای خانه، مجبور به تامین مخارج خانواده از راه النگو فروشی نیز هستند.

این در حالی است که چند روز قبل گروه طالبان در شش ولسوالی ولایت ننگرهار، زنان را از کار در شرکت های قالی بافی نیز منع کرده‌اند.

این هجم از نفرت گروه طالبان علیه زنان، ریشه در باورهای پوسیده و عقب مانده دینی شان دارند.

اما «هر جا ستم است مبارزه هم است!»

خشم زنان، مخصوصا مادرانی که مسئولیت خانواده و فرزندان شان را دارند، روزی نه دیر و نه هم دور به آتش انتقام مبدل خواهد شد!


٢۶ مارس ٢٠٢۴

برگرفته از تلگرام هشت مارس

@hashtemars

Warning: imagecreatefromstring(): Data is not in a recognized format in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 135 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php:113) in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 136 Fatal error: Uncaught TypeError: imagejpeg(): Argument #1 ($image) must be of type GdImage, bool given in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php:137 Stack trace: #0 /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php(137): imagejpeg(false) #1 {main} thrown in /customers/4/9/e/8mars.com/httpd.www/single-blog.php on line 137