زنان ولایت «جوزجان» در شمال افغانستان در مقابل تروریسم اسلامی سلاح به دست گرفتند.

زنان ولایت «جوزجان» در شمال افغانستان در مقابل تروریسم اسلامی سلاح به دست گرفتند.

در پی کشته شدن ۳۶ شهروند جوزجانی توسط افراد وابسته به گروه تروریستی داعش، زنان این ولایت سلاح به دست گرفتند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مقامات محلی ولایت جوزجان در شمال افغانستان اعلام کردند: تعدادی از زنان در شهرستان «درزاب» این ولایت برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی مانند طالبان و داعش مسلح شدند.

والی جوزجان افزود: زنان مسلح کسانی هستند که عضوی از خانواده‌ آنها توسط مخالفان مسلح کشته شده‌اند.

«محمد‌رضا غفوری» سخنگوی والی جوزجان نیز اظهار داشت: ۱۵ نفر از زنان شهرستان درزاب برای مقابله با گروه طالبان و داعش سلاح برداشتند.

هفته گذشته بیش از ۳۰ غیرنظامی ولایت غور توسط افراد وابسته به گروه تروریستی داعش کشته شدند.

شماری از نمایندگان، فعالان مدنی و بازماندگان قربانیان حادثه نیز به حکومت وحدت ملی هشدار دادند که در صورت ادامه بی‌توجهی دولت، برای تامین امنیت ولایت غور سلاح به دست می‌گیرند.

والی فاریاب نیز در پی گسترش ناامنی در این ولایت گفت که خیزش‌های مردمی ساکنان محلی ولایت فاریاب نیز آماده همکاری با نیروهای امنیتی و نظامی مستقر در این ولایت هستند تا به حملات احتمالی طالبان پاسخ دهند.

مسلح شدن زنان برای پس راندن نیروهای مرتجعِ تا دندان مسلحِ زن ستیزی مثل طالبان، داعش و القاعده، و گام برداشتن در جهت عدالت و رهایی، یک ضرورت است. ضرورت دیگر اما،  برای اینکه زنان و سایر اقشار تحت ستم نگذارند نتیجه مبارزاتشان توسط امپریالیست ها و سایر نیروهای ارتجاعی مصادره شود، مسلح شدن به آگاهی، خط صحیح و تشکل است.

 

#زنان_مسلح_افغانستان

#رهایی_زن_رهایی_جامعه

#نه_به_ارتجاع

#نه_به_امپریالیسم

#مبارزه_تا_رهایی

برگرفته از تلگرام کارزار زنان

24 ژوئن 2021

@kaarzaar