zan_dem_iran@hotmail.com   8 مارس روز اتحاد و همبستگی زنان در سراسر جهان گرامی باد!      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
26 Feb 2020
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
  برگشت   دیگر سایت ها

گزارش از برنامه نمایش فیلمی در باره رفیق از دست رفته امان آذر درخشان که بوسیله جشنواره بین المللی در تبعید در شنبه ششم اکتبر سال 2012 در گوتنبرگ سوئد به اجرا در آمد.

این برنامه در شنبه ششم اکتبر ساعت 18 سال 2012 آغاز شد. چگونگی برنامه گرامیداشت آذر درخشان بوسیله یکی از مسئولین جشنواره بین المللی در تبعید در ابتدای برنامه برای حاضرین در جلسه خوانده شد.

برنامه با شعر خوانی ژیلا مساعد آغاز گردید و پس از آن اجرای موسیقی با آواز پریسا حیدری و ساز غزال شاملو پیش رفت. در ادامه زهره ستوده در باره چگونگی آشنائی و زندگی رفیق آذر درخشان از نگاه یک دوست سخنرانی کرد و جزئیاتی از تجربهء ارتباطاتش با رفیق آذر درخشان برای حاضرین در جلسه توضیح داد. بعد از سخنرانی جلسه برای مدت کوتاهی به استراحت پرداخت. 

پس از استراحت برنامه با نمایش فیلمی به نام ( پرواز را بخاطر بسپار) در باره رفیق آذر درخشان ساخته تانیا مودتی برای حاضرین در جلسه نشان داده شد. در انتها بحث و گفتگو با کارگردان فیلم و اینکه چرا این فیلم را در باره آذر درخشان ساخته است انجام شد.

تانیا مودتی در این جلسه در باره انگیزه ساخت این فیلم چنین توضیح داد. قبل از آشنائی با آذر مقالاتی از آذر درخشان درباره مبارزات زنان و باورهای انقلابی او خوانده بودم. بر این اساس خواهان ساختن فیلمی از شخصی که پشت این باورها و نظرات قرار دارد مهیا کنم. در پروسه آشنائی و شناخت بیشتر از آذر به مهمترین خصلت او که همانا انطباق حرف وعمل او بود پی بردم. آذر انسانی آگاه  مبارز و کمونیست انقلابی بود و به آنچه که باور داشت زندگیش را سازماندهی میکرد. آذر به واقع سمبل انطباق حرف وعملش در زندگی روزمره اش بود.

یادش گرامی باد

نادر

 
 تعداد صفحه: 22  تعداد رکورد: 437  صفحه: 1       1    2    3    4    5    6    7    8    9    10         
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2020 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠