zan_dem_iran@hotmail.com   قتل‌عام زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و تابستان خونین ۶۷ را هرگز فراموش نمی کنیم و هرگز نمی بخشیم      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
09 Aug 2020
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
  برگشت   مقالات
رای من چی شد؟

رای من چی شد؟

رای منو پس بدهید!

آذر درخشان

این صدای معترض زنی است که دیروز با شادی و شور همراه بقیه خانواده،  خود را به درب کنسولگری ایران در پاریس رسانده بود تا با رای دادن به یکی از چهار کاندید منتخب شورای نگهبان برای ریاست جمهوری،  در سرنوشت سیاسی میهن "مشارکت" جوید.

 این صدای خانمی است که دیروز با نگاه "فقیه اندر سفیه"  به ما از آن سوی خیابان گذشت و وارد کنسولگری شد تا رای دهد،  به ما تنها شش زن ایرانی که در اعتراض به بساط عوامفریبانه رای گیری و باصطلاح انتخابات در ایران در آنسوی خیابان مقابل کنسولگری ایستاده بودیم. ما شش زن تبعیدی به همراه چند تن از مردان فعال سیاسی تصمیم گرفته بودیم از این فضای انتخاباتی در ایران سود جسته و برای هزارمین بار به افکار عمومی غرب و نسل جوان ایرانی بگوییم که در ایران انتخابات وجود ندارد،  بلکه مردم باید به منتخبین و منتصبین ولی فقیه رای بدهند.

ما می خواستیم به نسل جوان بگوییم که این بار به هیاهوهای رسانه ای غرب توجه نکنید که با دروغ و عوامفریبی خانم زهرا رهنورد را به مقام فمنیست مبارز رسانده و موسوی را تا حد یک فرد دمکرات و مدرن و مظهر تغییر و تحول بزک کرده اند. به آنان می گفتیم در سال 1376 هم این تبلیغات دروغین  را در مورد خاتمی کردند و در دهان او حرفهایی گذاشتند که ایشان هرگز نگفته بودند.  به آنان گفتیم میرحسین موسوی  مانند خمینی و مانند همه هم قطاران اسلامی شان می خواهند حکومت عدل علی را برقرار کنند و خانم ایشان هم الگویش فاطمه زهرا همسر علی است و می خواهد همچون او در صحنه  سیاسی  برای خلافت همسر مبارزه کند. 

به آنان گقتیم شاید نسل قبلی شما دچار بیماری فراموشی شده باشد اما نظام جمهوری اسلامی که زندگی اکثریت شما  را به تباهی کشانده،  زیر چکمه های این چهار کاندیدا تحکیم و تقویت شده است هر یک از آنان با  به قتل رساندن هزاران جوان نسل انقلاب،  بر اجساد آنان نظام جمهوری اسلامی را تثبیت و تقویت  کردند. همین نظامی که شما در اشتیاق تغییر آن هستید.

چند دختر و پسر جوان دور از چشم بزرگترها به ما نزدیک شدند ، و گفتند ما نمی دانیم اینها جنایت کرده اند اما به هر حال میرحسین موسوی می خواهد تغییر بوجود آورد و به ما آزادی بدهد. به آنها گفتیم موسوی با صراخت اعلام کرد به خاطر مصلحت نظام جمهوری اسلامی کاندید شده است نه بخاطر منافع شما. آیا شما ذره ای فصل مشترک بین منافع خود و منافع نظام اسلامی سراغ دارید.

حتی بزرگترها به این جوانان نگفتند که شال سبز میر حسین موسوی مظهر اسلام شیعه و دهن کجی وقیحی به اکثریت زنان ایرانی است که درپی کوتاه کردن دست مذهب از تمام حیطه های زندگی خود هستند، توهین و دهن کجی به جنبش های مستقلی است که در سال های اخیر برای جامعه آزادی و دمکراتیک، برای جدایی دین از دولت مبارزه کرده اند و ....

ما به آنان گفتیم شما با رای دادن، قانون بازی را تائید کرده اید. قانون بازی:  نظام جمهوری اسلامی را تائید کنید، قانون اساسی را تائید کنید ولی فقیه را تائید کنید، هرچقدر دلتان خواست با هر یک از کاندیداها مخالفت و یا موافقت کنید، فقط در میدان ما بازی کنید، در میدان ما مخالفت کنید، در میدان ما مبارزه کنید، با پرچم ما پرچم اسلام به مبارزه خود هویت ببخشید.

دیروز جمعه  22 خرداد هم چنان در میدان در مقابل کنسولگری ایستادیم و هم چنان  شاهد حضور زنان  و مردانی بودیم  که روانه کنسولگری بودند و با چهره بشاش خارج می شدند.  امروز شنبه 23 خرداد برخی از آن چهره های بشاش در مقابل مرکز رادیو فرانسه تحصن کرده اند غمگین و عصبانی هستند آمده اند رای شان را پس بگیرند. البته این بار نمی گویند چون آن چند زن و مرد معترض به انتخابات در مقابل کنسولگری ایستاده بودند باعث شد که احمدی نژاد رای بیاورد!

 گویی رفسنجانی با لبخندی کریه در کنار سید علی خامنه ای در اوج دعواهای خود، رو به سوی زن معترض کرده و می گوید: خانم پس از فروش، پس گرفته نمی شود!

 رسانه های جهان نوشتند و گفتند که اکثریت ایرانی ها در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کردند، نوشتند در خارج کشور مردم حتی تبعیدی ها به صندوق های رای در سفارتها و کنسولگری ها هجوم آوردند، نوشتند مردم شیفته شال سبز موسوی هستند، سبز  مثل سبز سیدی، سبز مظهر اسلام شیعه دوازده امامی. نوشتند مردم ایران مخالف نظام جمهوری اسلامی نیستند مخالف دولت احمدی نژادند.

هجوم تبلیغاتی رسانه های غرب و تبلیغات بی وقفه اصلاح طلبان و هوادارانشان از قماش هوچیگران صدای آمریکا،  توده ای اکثریتی ها، ملی مذهبی ... سعی دارند بگویند، این جوانان برای دادخواهی میرحسین موسوی مبارزه می کنند، اما با این همه یک چیز را نتوانستند پنهان کنند: در نبرد شبانه روز شنبه تک و توک جوانان جسوری  بودند که در  این فضا به میدان آمدند تاتنفر خود را از نظامی که چرخ هایش بر پایه سرکوب و فرودستی زنان، بی حقوقی کارگران، تباهی نسل جوان و دانشجویان می چرخد نشان دهند،  آنان با شعارهایی علیه کلیت نظام اسلامی صفوف  خود را از دارودسته های  مخوفی  چون مجاهدین انقلاب اسلامی و حزب مشارکت که شعار "موسوی حمایتت می کنیم" را می دادند، جدا کردند. در فضای بشدت مه آلود این روزها، آنان ستارگانی هستند که  با چشمان کم سو هم قابل روئیت اند .

24 خرداد 1388

 azar_darakhshan@yahoo.com

 

 
 تعداد صفحه: 22  تعداد رکورد: 424  صفحه: 1       1    2    3    4    5    6    7    8    9    10         
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2020 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠