zan_dem_iran@hotmail.com   فراخوان به عمل متحد/ به راهپیمایی کارزار زنان در سه کشور آلمان، هلند و بلژیک در ۸ مارس 2019 بپیوندید!      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
12 Dec 2018
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
  مقالات     برگشت
»   سرسخن: بیستمین سالگرد و دهمین مجمع عمومی سازمان زنان هشت مارس
    شرکت وسیع زنان در عرصه‌های مختلف مبارزاتی، خصوصاً مبارزه با حجاب اجباری نقش مهمی در ضربه زدن به مشروعیت رژیم بازی کرده است. حرکت «دختران خیابان انقلاب» بیش از هر چیز نماد آشکار مخالفت زنان علیه حجاب اجباری است که توسط رژیم جمهوری اسلامی به مدت چهل سال بر زنان تحمیل‌شده است.
نوامبر 2018
»   قطع‌نامه‌ی سیاسی دهمین مجمع عمومی سازمان زنان هشت مارس در رابطه با افغانستان
    کلیه‌ی مناسبات سنتی، زیربنایی و مناسبات اجتماعی و همه‌ی حافظان آن از مردان خانواده گرفته تا نهادهای دولتی و قانون‌گذار، از پلیس و مجریان قانون گرفته تا دستگاه «عدالت» از دین و مذهب و نهادهای مذهبی گرفته تا سنت و روابط اجتماعی همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا زنجیرهای اسارت زنان را محکم‌تر کنند
نوامبر 2018
»   قطع‌نامه‌ی سیاسی دهمین مجمع عمومی سازمان زنان هشت مارس در رابطه با ایران
    مبارزه‌ی جسورانه‌ای که تبلوری هرچند کوچک اما مؤثر از خشم زنانی است که سی‌ونه سال زنده‌گی تحت حاکمیت رژیم تئوکراتیک را تجربه کرده‌اند. در دست گرفتن پرچم چنین مبارزه‌ای چنان مقاومت و مبارزه‌ی میلیون‌ها زن علیه حجاب اجباری را قابل‌رؤیت کرده است که هیچ‌کسی نمی‌تواند، این آتش‌فشان خشمگین را کتمان کرده و بی‌اعتنا از کنار آن عبور کند.
نوامبر 2018
»   گزارش فشرده‌ای از دهمین مجمع عمومی و جشن بیستمین سالگرد
    ما نه‌تنها برای جشن بیستمین سالگرد گردآمده‌ایم، نه‌تنها بر عهد خود استواریم بلکه مصمم‌تر از گذشته می‌دانیم که نوع برخورد نیروهای سیاسی و طبقاتی مختلف به مسئله‌ی زنان ـ و نه‌فقط ادعاها‌ی‌شان ـ برای رفع ستم جنسیتی دماسنجی برای تشخیص میزان پیش‌رو یا عقب‌مانده بودن آنان برای ساختن آینده است.
نوامبر 2018
»   پیام هیئت مسئولین به دهمین مجمع عمومی و بیستمین سالگرد تأسیس
    تشکیلاتی که بیست سال پیش قاطعانه و بی‌تردید اعلام کرد می‌خواهیم نقاب از چهره‌ی دشمنان آزادی و برابری زنان برداریم، دوستان دروغین را افشا کنیم، مرز روشنی با جمهوری اسلامی و امپریالیست‌های مردسالار ترسیم کنیم، نظام مردسالار را در تمام عرصه‌ها از خانه تا کارخانه از قلمرو علم تا میدان هنر به مصاف بطلبیم و به بالا بردن آگاهی حول مسئله‌ی زنان یاری‌رسانیم ... و هنوز بعد از گذشت بیست سال به عهد خود پایبند است و ذره‌ای از این اهداف عقب‌نشینی نکرده و این اهداف را با هیچ تردید و تهدیدی تاخت نزده و نخواهد زد.
نوامبر 2018
»   گزیده‌ای از بولتن ویژه‌ی دهمین مجمع عمومی سازمان زنان هشت مارس (ایران ـ افغانستان)
    در شرایط خطیر کنونی، ما دیگر نمی‌توانیم به اشکال سابق فعالیت کنیم. متناسب با اوضاعی که به وجود آمده و درنتیجه‌ی آن فرصت‌های بسیاری آفریده‌شده است، از ما طلب می‌شود که بیشتر از گذشته در عرصه‌ی نظری دخالت کرده و تلاش کنیم این نظرات را علاوه بر استفاده‌ی وسیع از دنیای مجازی، هم‌چنین به‌طور مستقیم در کار توده‌ای در اختیار مردم و به‌طور مشخص زنان قرار دهیم.
نوامبر 2018
»   پیام‌های تبریک و همبستگی به جشن بیستمین سالگرد تأسیس سازمان زنان هشت مارس
    به شما تبریک می‌گویم که فعالیت پایداری را با زنان از کشورهای گوناگون در خدمت به حفظ جنبش بین‌المللی برای آزادی زنان انجام داده‌اید.
نوامبر 2018
»   منشور سازمان زنان هشت مارس (ایران ـ افغانستان)
    سازمان زنان هشت مارس یک تشکل دمکراتیک و توده‌ای و مستقل است که علیه اشکال مختلفِ ستم جنسیتی که از جانب دولت‌های زن‌ستیز ارتجاعی و امپریالیستی که پدرسالاری یکی از ارکان اصلی آن است، مبارزه می‌کند.
نوامبر 2018
»   آيين‌نامه‌ی تشکیلاتی سازمان زنان هشت مارس (ايران- افغانستان)
    هر زنی از هر ملیتی که خواهان مبارزه علیه پدر/مردسالاری باشد، حامل و مدافع نظرات و عمل‌کردهای رژیم جمهوری اسلامی در ایران و افغانستان نباشد و به‌طورکلی با منشور و آیین‌نامه‌ی سازمان زنان هشت مارس موافق باشد. می‌تواند به عضویت این تشکیلات درآید./ هرگاه عضوی اهداف و برنامه کلی سازمان را زیر پا بگذارد و عملی را انجام دهد که خلاف منشور و آیین‌نامه‌ی این سازمان باشد و علی‌رغم تذکر، اخطار جدی به عمل‌کردِ غلط خود ادامه دهد، اخراج خواهد شد.
نوامبر 2018
»   سرمقاله: دو روی‌کرد به مبارزه علیه حجاب اجباری، یک پاسخ: توقف نخواهیم کرد!
    بدن تمام زنان فارغ از طبقه، ملیت، مذهب، گرایش جنسی و حتا سن‌شان و ... تبدیل به کالایی جنسی می‌شود که باید مستقیماً تحت کنترل دولتی قرار گیرد و حاکمیت اسلامی از طریق تقویت رابطه‌ی سلطه‌ی مرد بر زن، مردان جامعه را (فارغ از مذهبی یا سکولار یا ...) نیز شریک جرم خود کرد.
جولای 2018
»   چگونه فرهنگ پدر/مردسالاری در خدمت حفظ سیستم امپریالیستی و ارتجاعی قرار می‌گیرد! اخگر فرزانه
    تصویری که از زن در جامعه‌ی ایران ساخته‌شده تصویر مادری است که بدون هیچ توقعی، رخت می‌شوید، غذا می‌پزد و به تر و خشک‌کردن بچه‌ها می‌پردازد. برای ساختن این تصویر و این فرهنگ، 40 سال است که رژیم جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.
جولای 2018
»   دختران خیابان انقلاب کجا ایستاده‌اند؟ / آیدا پایدار
    زنان بدون تشکل و آگاهی‌یابی و آگاهی‌سازی و مجهز شدن به دید طبقاتی نمی‌توانند در مسیر آینده ...که چاره و راهی جز انقلاب نیست
جولای 2018
»   کارکرد حجاب و نقش آن در ماهیت آن‌چه به نام رژیم جمهوری اسلامی ایران می‌شناسیم/ مهسا روژان
    ـ حجاب یعنی انکار زن؛ یعنی سرکوب جسمی، جنسی و روانی
جولای 2018
»   شکفتن دیوارنوشته‌ها / ارسالی توسط یکی از خواننده‌گان نشریه‌ی هشت مارس
    با دیوارنوشته می‌توانی برای مردم نماد اتحاد مبارزاتی بسازی و آن را تکثیرکنی.
جولای 2018
»   جادوگران! / نویسنده: آندریا دورکین / برگردان: سمیرا باستانی
    نمونه‌ی دیگری از زن‌کشی، تجاوز سیستماتیک به زنان در بنگلادش است. در آن‌جا، تجاوز به زنان، بخشی از استراتژی نظامی مردان ارتش مهاجم است.
جولای 2018
»   سرمقاله / زنان شورش‌گر! متحد و متشکل، حجاب اجباری را به موزه‌ی تاریخ بسپاریم! مارس 2018
»   سازمان زنان هشت مارس (ایران – افغانستان) بیست ساله شد! مارس 2018
»   جدایی قطعی دین از دولت، از پایه‌ای‌ترین و فوری‌ترین خواست‌های زنان ایران است! مارس 2018
»   بی‌شک این ‌یک آغاز است؛ آغاز سطح نوینی از چهل سال مبارزه علیه حجاب اجباری مصاحبه‌ی ۸ مارس با «لیلا پرنیان» فعال کمونیست و فعال جنبش زنان مارس 2018
»   رفراندم راه یا بی‌راهه؟ / مقاله‌ی ارسالی توسط یکی از خواننده‌گان نشریه‌ی هشت مارس مارس 2018
 
 تعداد صفحه: 20  تعداد رکورد;: 381  صفحه: 1       1    2    3    4    5    6    7    8    9    10         
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2018 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠