کارزار مبارزه با خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی علیه زنان در ایران
zan_dem_iran@hotmail.com   برای دفاع از آزادی زندانیان سیاسی از پای نمی نشینیم!      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
23 Aug 2019
جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸
  برگشت   کارزار علیه خشونت بر زنان
گزارش سمیناریبه مناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی رفع خشونت علیه زنان - نروژ /کونگسوینگر

گزارش سمیناری به مناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی رفع خشونت علیه زنان

نروژ /کونگسوینگر

https://i1.wp.com/www.kaarzaar.org/wp-content/uploads/2018/11/25.11.2018-Norway-2.jpg?resize=225%2C300&ssl=1

روز ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ در موزه زنان شهر کونگسوینگر، از طرف فعالین کارزار در کمیته‌ی آماده‌سازی، سمیناری تحت عنوان مبارزه علیه خشونت‌های دولتی، اجتماعی و خانگی، در ساعت ۵ بعدازظهر برگزار شد. ضمن خوشامدگویی از طرف مجری برنامه یک دقیقه سکوت اعلام شد که با شعار آزادی و برابری شکسته شد. سخنرانان این سمینار از جمله سنتر زنان، شورای جوانان و رفیق گولاله مروتی بودند که در همین راستا و در ادامه‌ی همین سمینار از طرف تعدادی از شرکت‌کنندگان چند قطعه شعری خوانده و چند فیلم به همین مناسبت پخش شد.

رفیق گولاله مروتی در بخشی از سخنرانی‌اش به شرایط زنان در راستای سیاست‌های سرمایه‌داری، نقش مذهب و فرهنگ مردسالاری در جامعه و نتایج آن از جمله ازدواج‌های اجباری، ختنه کردن دختران، قتل‌های ناموسی، خشونت‌های کلامی به‌عنوان نتایج سیاست‌های مردسالارانه و نهادینه‌شده در سیاست‌های جامعه‌ی سرمایه‌داری اشاره کرد.

در خاتمه، سمینار با نشان دادن یک فیلم کوتاه در رابطه با خشونت علیه زنان، با قدردانی از شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان این سمینار به پایان رسید.

 

۲۵ نوامبر ۲۰۱۸

 
 تعداد صفحه: 6  تعداد رکورد: 102  صفحه: 1 1    2    3    4    5    6   
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2019 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠