zan_dem_iran@hotmail.com   قتل‌عام زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و تابستان خونین ۶۷ را هرگز فراموش نمی کنیم و هرگز نمی بخشیم      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
10 Aug 2020
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
  برگشت   انگلستان
مصاحبە با خانم پری قدمی

مصاحبە با خانم پری قدمی

imageخانم قدمی از این ‏که مصاحبه با سایت خبری تلاطم را قبول نمودید از شما تشکر می‏کنم و قبل از شروع لطفا مختصری از بیوگرافی خود را برای خوانندگان سایت خبری تلاطم شرح دهید؟

پری قدمی هستم. متولد سال به قدرت رسیدن دیکتاتوران اسلامی در ایران. مجرد و ساکن لندن هستم. یکی از فعالین سازمان زنان هشت مارس در انگلیس هستم.

سوال: به نظر شما چرا انتخاباتی را که همه فکر می‏کردند مثل همیشه فرمایشی و نمایشی درخواهد آمد نتیجه متفاوتی داشت؟

اتفاقا باید به عرض برسانم که نتیجه انتخابات متفاوت نشد سیستم حاکم ترجیح داد جناح سرکوب و فاشیسم عریان احمدی‏نژاد را سرکار نگه دارد تا جناح به اصطلاح اصلاح طلب را و به مردمی که دچار توهم شده‏ بودند، این بار ثابت شد که حتی ذره‏ای دموکراسی در ایران وجود ندارد.

سوال: مبارزات مسالمت‏آمیز هواداران نامزدهای موسوی و کروبی چرا به خاک و خون کشیده شد؟ شما دلیل سرکوب و خشونت لباس شخصی‏ها و کلا حاکمیت را چه می‏دانید؟

امروز، صحنه سیاسی جامعه را دو صف مقابل هم رقم می‏زند. در یک طرف رژیم زن‏ستیز جمهوری اسلامی به همراه دار‏ودسته‏های گوناگون مرتجع و مداحانش؛ و طرف دیگر میلیون‏ها زن و اکثریت مردم، کارگران، دانشجویان، جوانان و روشنفکران قرار دارند؛ که مصمم هستند مبارزات خود را به طور گسترده در جهت سرنگونی کلیت نظام ارتجاعی جمهوری اسلامی سازمان دهی کنند. در صحنه‏ی مبارزات در تمام شهرهای ایران صف میلیون‏‏ها زن و مردی است، که طرفدار هیچ کدام از کاندیداهای اصلاح طلب نیستند و حاکمیت این را به خوبی می‏دانست و می‏داند و به همین دلیل است که اوباشان خود را رهسپار سرکوب جنبش مردمی کرد.

سوال: در مناظره‏ها و مصاحبه‏های احمدی‏نژاد یک نکته مهم به چشم می‏خورد دال بر این‏که آخوندها فاسد و بانی سرمایه‏داری و اشرافیت پروری هستند. ولی تنها کسی که مصون ماند خود رهبری بود آیا شما این را یک اتفاق می‏دانید یا یک نقشه از پیش طرح شده چرا؟

من مناظره‏ها را پیگیری کردم. مخصوصا مناظره‏هایی را که احمدی‏نژاد در آن حضور داشت. باید به عرض برسانم که ستاد رهبری و رهبر یکی از مراکز فساد مالی در ایران است، چون زمانی‏که احمدی‏نژاد از کروبی در مورد پولی که شهرام جزایری به او داده بود سوال کرد کروبی گفت: امام گفته این پول‏ها حلال است! وقتی که بارگاه خمینی جلاد چنین حکمی را صادر می‏کند وای به حال بارگاه سید علی گدا (منظور همان خامنه‏ای مزدور سرمایه دار را می‏گویم).

سوال: به نظر شما ریختن مردم به خیابان‏ها، بیش‏تر از یک هفته است که ادامه دارد، تنها به خاطر تقلب انتخاباتی است یا انگیزه و محرک‏های دیگری نیز دارد؟

مبارزه برای تسویه‏حساب با نظامی که سی سال کل جامعه‏ی ما را به اسارت کشیده است. طبیعی‏ست مردمی که بعد از سی سال سرکوب و تحمل فشارهای اقتصادی و دیگر ناهنجاری‏های اجتماعی هم‏چون آتش زیر خاکستری بوده‏اند، که به ناگاه منفجر شده‏اند و محاکمه‏ی کلیه سران ارتجاعی جمهوری اسلامی در میدان نبرد خیابانی به پیش می‏رود. زنان و به خصوص دختران جوان در مبارزات خیابانی و تظاهرات‏ در صف مقدم مبارزه قرار دارند. زنان با مبارزات‏شان نشان دادند، که عزمشان را جزم کرده‏اند، تا همراه با سایر اقشار و طبقات مردم در مبارزات غرورآفرین نقش عمده خود را بازی کنند. زنان تصمیم دارند با کل نظام جمهوری اسلامی که بردگی و فرودستی را تحت نام‏های اصلاح طلب و یا اصول‏گرا بر آنان تحمیل کرده‏اند، تصفیه حساب قطعی کنند.

سوال: شما افق این حوادث و کشتارها را چگونه ارزیابی و نتیجه‏گیری می‏کنید؟

زنان و مردان مبارز در این چند روز اخیر تابوی قدرت مطلق ولایت فقیه را شکستند. مردم دریافتند که می‏توانند علیه چنین رهبری جنایت‏کار که خود را در هاله‏ای از نور تقدس پیچیده بود برخیزند. اوباشانی را که به نام بسیج در خدمت رژیم بود، به عنوان نیروی سرکوب‏گر رژیم بشناسند. در حقیقت مردم دشمنان اصلی خود را شناختند و با برگزاری تظاهرات در یک هفته اخیر نشان دادند، که آماده‏اند رژیم جنایت‏کار را با تمام دارودسته‏های مرتجع و مداحانش، از کشور ایران بیرون کنند.

سوال: با این حال اغلب افراد اصلاح طلب و با نفوذ میان توده روشنفکران دستگیر شده‏اند و عملا روزنامه و شبکه‏های اینترنت و تلفن همراه قطع است و به گونه‏ای کودتا رخ داده است شما نقش اپوزیسیون را در این باره چه می‏دانید آیا تا به حال موفقیت‏آمیز بوده است؟

اگر منظور شما اپوزیسیون واقعی و مردمی باشد بلی موفق بوده‏اند. بنا به دلایلی که در سوال قبل گفته‏ام. اگر منظور شما از اپوزیسیون به اصطلاح اصلاح طلبان هستند، باید بگویم آنها بخشی از پیکره‏ی رژیم جنایت‏کار جمهوری اسلامی هستند، که قصدشان طولانی نمودن عمر جمهوری اسلامی است و باید گفت آنها نیز در خدمت ولایت فقیه هستند.

در پایان اگر شما پیام یا صحبتی برای مردم ایران دارید لطفا بفرمایید و با تشکر از حضور شما در مصاحبه.

اصلاح طلبان مزدور تلاش دارند، تظاهرات میلیونی و گسترده‏ی مردم را به نام خود ثبت و مصادره کنند؛ و اهداف ارتجاعی خود را بار دیگر بر آن تحمیل نمایند. این مرتجعین می‏خواهند با گرفتن برخی امتیازات به نفع دار‏و‏دسته‏ی ارتجاعی خود، آن را پیروزی اعلام کنند و با این دسیسه می‏خواهند مردم را به خانه‏هایشان باز گردانند. اصلاح طلبان مرتجع می‏خواهند مبارزات سازش‏ناپذیر دختران و پسران جوان را به دارودسته‏های منفور حزب الهی نسبت دهند؛ و بدین طریق با جوانانی که در صف مقدم مبارزه قرار دارند و با حمله به مراکز ارتجاع، حمله به بانک‏ها، به آتش کشیدن موتورهای نیروهای بسیج و حزب الله و ... ارتجاع را به درستی نشانه رفته‏اند، مرزبندی کنند. با این فریب و نیرنگ می‏خواهند از خشم و نفرت جوانان جلوگیری کرده و با خیال خام خود جلوی رشد و رادیکال شدن مبارزات را سد کنند. زهی خیال باطل! مبارزات چند روز گذشته نشان داد که توده‏های جان به لب رسیده به‏خصوص بخش پیشرو و رادیکال آن برای سرنگونی کل رژیم جمهوری اسلامی در مبارزه شرکت کرده اند. زنان باید تلاش کنند در نبردهای خیابانی، با سازمان‏دهی و شعارهایی که کل جناح‏بندی‏های حکومت جمهوری اسلامی را هدف می‏گیرد؛ شرکت کنند. باید بتوانند در این مبارزات غرورآفرین خواسته‏های خود را به طور مشخص طرح کنند و باید بدانند که رهایی زنان فقط از طریق سرنگونی جمهوری اسلامی به دست می‏آید. و در پایان گفته‏هایم از طرف سازمان زنان هشت مارس دورد می فرستم بر تمام زنان و مردانی که در مقابل جناح‏های جمهوری اسلامی ایستاده‏اند. درود بر تمام مردان و زنانی که سرنگونی کلیت نظام جمهوری اسلامی را می‏خواهند و می‏دانند که جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته باید نابود گردد.

2009

منبع: http://www.brwska.org/fa/index.php?news=293

 
 تعداد صفحه: 11  تعداد رکورد: 213  صفحه: 1       1    2    3    4    5    6    7    8    9    10         
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2020 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠