zan_dem_iran@hotmail.com         سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
22 Jul 2018
يكشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷
  برگشت   انگلستان
گزارشی از آکسیون اعتراض به اعدام زینب در لندن!

گزارشی از آکسیون

 اعتراض به اعدام زینب  در لندن!

شنبه 22 اکتبر فعالین سازمان زنان هشت مارس آکسیونی در اعتراض  به اعدام زینب سکاووند در منطقه کیل برن - لندن ، برگزار کردند. در این آکسیون گروهی که ضد اعدام و شکنجه زندانیان هستند نیز سهم گرفتند.

IMG_1378 (2)

در این آکسیون عکس زینب و پلاکاردهایی با مضمون " اعدام زینب را متوقف کنید! شکنجه واعدام زندانیان را متوقف کنید! سرنگون باد رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی، و......" به نمایش گذاشته شد. برای برگزاری این آکسیون اطلاعیه ای که به زبان انگلیسی برای نجات جان زینب تهیه شده بود را وسیعا در بین مردم پخش کردیم. مردم زیادی با دیدن عکس های زینب به طرف ما می آمدند و بسیاری اشان از طریق برخی روزنامه ها خبر را شنیده بودند و سیستم قضایی جمهوری اسلامی را سیستمی سرکوب گرانه رزیابی می کردند.

زن و مرد جوانی از ایران که به شدت ناراحت شده بودند ابراز کردند که تلاش می کنند اطلاعیه را در شهری که زندکی می کنند به دست دیگر ایرانیان و مردم شهر برسانند و از آن ها بخواهند که به این اعدام و هر اعدام دیگری اعتراض کنند. مردی از کشور هند نه تنها کل سیستمی که جان یک انسان را می گیرد رد کرد، بلکه اعتقاد داشت که مردان برای هزاران سال حاکمیت کرده اند و به غیر ازستم به مردم کاری دیگری انجام نداده اند. او اعتقاد داشت که دیگر بس است و زنان باید در همه جا قدرت را به دست گیرند. او می گفت چرا باید این زن جوان حتا اگر همسرش را کشته است به این جا کشیده شود؟ دختر جوانی که عجله داشت به اتوبوسش برسد با دیدن عکس زینب ایستاد و زمانی که برای او توضیح دادیم که چرا ما این آکسیون را برگزار کردیم، گفت که هیچ اشکالی ندارد که به اتوبوسم نرسم جان یک زن در خطر است و می خواهم هر کاری که فکر می کنید می توانم انجام دهم، به من بگویید. یک زن میانسال که عصا دستش بود و به سختی قادر به ایستادن بود، مدت ها در انتظارایستاد که بتواند ورقه ای که روی آن نوشته شده بود:" اعدام زینب را متوقف کنید" را امضا کند. پس از امضا با این که زنی از طبقه محروم بود، اما از کیف اش پول خردی در آورد و آن را در صندوق کمک های مالی ریخت و گفت خیلی کمه ولی ببخشید و از من همین را بپذیرید. یک مادر و دختر بسیار جوان که به صحبت های ما گوش می دادند و برای دختر جوان بسیار ناراحت کننده بود که زنی جوان در یک کشور دیگر در انتظار اعدام به سر می برد. او رو به مادرش کرد و گفت ما هم باید برایش کاری انجام دهیم  و نگذاریم این اتفاق وحشتناک بیفتد. او گفت که اعلامیه را در مدرسه به دوستان اش و معلم ها خواهد داد و در انتها به مادرش گفت حداقل کمک مالی بکن. پسر جوانی که لحظه های زیادی به عکس ها نگاه می کرد و چشم از عکس زینب بر نمی داشت با ناراحتی گفت که از این به بعد نمی تواند صورت زینب را از یاد ببرد، اطلاعیه را گرفت و مشغول به خواندن آن شد و پس از اتمام آن برگشت و ورقه پتی شن را امضا کرد وکمک مالی خود را در صندوق ریخت و...........

برگزاری چنین آکسیونی برای نجات جان یک زن و افشای رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی و سیستم قضایی آن، بار دیگر نشان داد که ما به عنوان بخشی از جنبش انقلابی زنان وظیفه سنگینی را بر دوش داریم. این که خشونت های افسار گسیخته این رژیم علیه زنان را در ابعاد گوناگون افشا کنیم تا از این طریق قادر شویم حمایت و همبستگی مردم جهان را جلب کنیم.

این آکسیون به مدت دو ساعت و نیم به پایان رسید.

فعالین سازمان زنان هشت مارس ( ایران-افغانستان)-انگلستان

23 اکتبر 2016

 

 

 

 

 

 
 تعداد صفحه: 10  تعداد رکورد;: 184  صفحه: 1 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2018 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠